Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja - KPP w Rypinie

Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja

Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja

Data publikacji 18.09.2015

Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja 
         Niestety nie wszyscy wybiorą się na cmentarze w celu porządkowania grobów czy z zamiarem odwiedzin miejsc spoczynku osób najbliższych.

 

Pamiętaj:

-      Udając się na cmentarz w celu porządkowania grobów nie pozostawiaj bez dozoru torebki, odzieży, roweru itp. Na terenie cmentarzy złodzieje uważnie obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków swoje mienie. Obserwują również osoby oddalające się w celu np. nabrania wody lub wyrzucenia śmieci.

-     Na cmentarz nie zabieraj ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii, czy wartościowych dokumentów. Jeśli już się zdecydujesz jednak na zabranie takich przedmiotów czy pieniędzy nie trzymaj ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce.  Złodziej wykorzystując tłok może przeciąć pasek torebki i niepostrzeżenie dokonać jej kradzieży.

-     Zaopatrując się w znicze czy kwiaty zawsze dokonuj ich zakupu od osób posiadających w swojej ofercie duży asortyment. Istnieje podejrzenie, że osoby handlujące nieznacznymi ilościami określonych przedmiotów weszły w ich posiadanie nie zawsze w sposób legalny.

-    Jeśli to możliwe nie pozostawiaj dużo wcześniej na grobach zniczy i kwiatów. Pozostawione mienie bez dozoru może stać się łatwym łupem dla złodzieja.

mł. asp. Mariusz Wojciechowski