Kolejny pijany kierowca spowodował kolizję - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Kolejny pijany kierowca spowodował kolizję

Data publikacji 11.01.2019

Pijany 25-latek przewożąc pasażera wjechał do rowu. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. To kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 2 lat więzienia. Odpowie także za inne wykroczenia.

Wczoraj (10.01.19r) przed godz. 21.00 policjanci ruchu drogowego podczas patrolu w miejscowości Borzymin zauważyli pojazdy stojące na światłach awaryjnych. Od razu podjęli interwencję. Jak się okazało, chwilę wcześniej doszło tam do kolizji drogowej, gdzie kierujący motorowerem przewożąc pasażera, na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu.

Jak ustalili policjanci był nim 25-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Pasażerowi na szczęście nic się nie stało.

Teraz kierowca motoroweru odpowie za swoje czyny. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za przewożenie pasażera w stanie nietrzeźwości.

To jest kolejny dowód na to, jakie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci cały czas przestrzegają przed jazdą pod wpływem alkoholu, która stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.     

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska