Wiadomości

Agresywny 37-latek odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych

Data publikacji 11.01.2019

Dozór policyjny zastosował prokurator wobec 37-letniego mieszkańca Rypina za popełnienie przestępstw wobec funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna obrzucił wulgaryzmami oraz naruszył nietykalność cielesną ratownika medycznego, a następnie policjantów, którzy zostali wezwani na interwencję. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3-ch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (09.01.19r). Do dyżurnego rypińskiej policji zadzwonił ratownik medyczny z prośbą o interwencję w związku z agresywnym pacjentem. Pod wskazany adres udali się policjanci z prewencji.

Jak się okazało 37-letni mieszkaniec Rypina wezwał pomoc medyczną. Gdy na miejsce przyjechali ratownicy, zażądał podania mu wskazanego przez niego lekarstwa. Gdy ratownicy odmówili, z uwagi na jego stan nietrzeźwości, mężczyzna stał się agresywny. Zaczął wyzywać słowami wulgarnymi wezwanego na pomoc ratownika oraz go kopnął. W trakcie przeprowadzanej przez policjantów interwencji 37-latek nadal był agresywny. Znieważył słowami wulgarnymi policjantów, którzy wykonywali z nim czynności służbowe oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

Mężczyzna został od razu obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj (11.01.2019r) usłyszał 5 zarzutów dotyczących znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec podejrzanego. Grozi mu do 3-lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska