Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy

Data publikacji 09.01.2019

Obywatelskim ujęciem zakończyła się niebezpieczna jazda pijanego motorowerzysty. Mężczyzna został przekazany policjantom, którzy ustalili, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Wczoraj (08.01.19r) około godz. 15.00 dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Ostrowite, gm. Brzuze. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc samochodem zauważył kierującego motorowerem, który jechał tzw. slalomem, najeżdżał na krawężniki, a także zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, stwarzając jednocześnie zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Wszystko wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Świadek całego zdarzenia jechał za mężczyzną, w pewnym momencie zajechał mu drogę i zatrzymał. O całym zajściu powiadomił policję i pozostał na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Alkomat potwierdził przypuszczenia świadka. Okazało się, że 42-latek, który siedział za kierownicą motoroweru miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Był to mieszkaniec powiatu rypińskiego.

To kolejny taki przypadek, kiedy obywatele reagują na zachowania niebezpieczne i niezgodne z prawem. Niewykluczone, że dzięki prawdziwie obywatelskiej postawie nie doszło do kolejnej drogowej tragedii.

Sprawcy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska