Kontrole stanu trzeźwości po raz kolejny - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Kontrole stanu trzeźwości po raz kolejny

Data publikacji 03.08.2018

Rypińscy policjanci w trakcie akcji „Trzeźwy kierujący” zatrzymali trzy osoby, które kierowały po użycia alkoholu. Jedna z nich nie miała w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia grozi im wysoka grzywna.

Dzisiaj (03.08.18) od godziny 04.30 do 8.00 policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców w ramach działań wojewódzkich prowadzonych pn. "Trzeźwy kierujący”. Policjanci prowadzili kontrole w różnych punktach na terenie miasta. W czasie tych działań skontrolowali prawie 500 kierowców, gdzie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy znajdowali się po użyciu alkoholu.

Byli to: 33-letni mieszkaniec gm. Wąpielsk kierujący motorowerem, 38-letni mieszkaniec gm. Brzuze kierujący audi oraz 64-letni mieszkaniec Torunia kierowca mercedesa. Wszyscy mężczyźni mieli w organizmie poniżej pół promila alkoholu, wobec czego odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu za co grozi kara grzywny do 5.000 zł. Dodatkowo policjanci ustalili, że kierowca audi nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co również poniesie konsekwencje.

Policjanci przestrzegają, pijany kierowca na drodze stanowi śmiertelne zagrożenie. Reagujmy w przypadku, kiedy widzimy, jak nietrzeźwa osoba chce wsiąść za kierownicę - w przeciwnym razie może dojść do tragedii.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska