„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”

Data publikacji 30.07.2018

Policjanci dołączyli do akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny”, która skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia. Organizatorami przedsięwzięcia są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury, natomiast partnerem - Policja.

Policja zachęca Seniorów do włączenia się w akcję informacyjno – edukacyjną pn.: „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Cel akcji, to kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród uczestników ruchu powyżej 60 roku życia,  budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze oraz wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. 

W ramach tego przedsięwzięcia w woj. kujawsko-pomorskim zostaną przeprowadzone 2 warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla Seniorów, które odbędą się:

  • w środę, 1 sierpnia 2018 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, przy pl. Kościeleckich 6
  • w czwartek 2 sierpnia 2018 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, przy Rynku Staromiejskim 7

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma po zajęciach miły upominek.

Policja informuje także, że na potrzeby akcji działa portal internetowy „Senior Bezpieczny Na Drodze”, który znaleźć można pod adresem www.SeniorNaDrodze.pl.

Publikacja: asp. Dorota Rupińska