Nietrzeźwi kierowcy na drogach - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Nietrzeźwi kierowcy na drogach

W powiecie rypińskim policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z dróg osób siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. Spośród 390 skontrolowanych kierujących policjanci ujawnili trzech, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Dzisiaj (16.07.18) w godzinach od 5 do 9 realizowane były policyjne działania „Trzeźwy kierujący", ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu jak największej liczby nietrzeźwych kierujących. W akcji brało udział 4 funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Policjanci skontrolowali łącznie 390  kierujących.

W tym czasie mundurowi zatrzymali trzech kierowców, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. 22-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, kierując daewoo miał w organizmie 0,28 promila oraz 37-latka z Rypina kierowała renault mając w organizmie 0,36 promila alkoholu w organizmie i ci kierowcy odpowiedzą za popełnienie wykroczenia. Natomiast 50-latek z Rypina, jadąc oplem miał w organizmie 0,7 promila alkoholu, dlatego tez odpowie za popełnienie przestępstwa.

Ponadto policjanci zatrzymali jeden dowód rejestracyjny za brak badań technicznych oraz trzy prawa jazdy.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska