Policjanci uczą jak bezpiecznie spędzić wakacje - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policjanci uczą jak bezpiecznie spędzić wakacje

Data publikacji 27.06.2018

Rypińscy policjanci odwiedzili dzieci spędzające wakacje w bibliotece i przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie. Była mowa o tym, jak prawidłowo zachowywać się na drodze oraz w kontakcie z obcymi osobami. Policjanci rozdali maluchom opaski odblaskowe, aby poprawić ich bezpieczeństwo.

Wczoraj (26.06.18) policjanci z Rypina gościli u dzieci spędzających wakacje w bibliotece, które zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie. Powodem wizyty były rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas trwających już wakacji.

Dzieci odpowiadały na pytania policjantów i utrwalały wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, ale także prawidłowego zachowania, gdy nie są pod opieką dorosłych.  Policjanci szczególną uwagę przywiązali do bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli m.in. pieszych. Przy pomocy magicznej tuby wyjaśnili jak ważne jest, aby być widocznym na drodze i w tym celu rozdali dzieciom opaski odblaskowe.

Podczas spotkania nie zabrakło też pytań o pracę mundurowych. Policjanci przygotowali dla maluchów małą niespodziankę. Dzieci miały możliwość poczuć się przez chwilę jak prawdziwi policjanci i przy użyciu „magicznego” proszku i pędzla magnetycznego ujawniali ślady linii papilarnych.  

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska