Profilaktyczne rozmowy w plenerze - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Profilaktyczne rozmowy w plenerze

Data publikacji 06.06.2018

Zajęcia profilaktyczne na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich przeprowadzili policjanci z Rypina. Wzięli w nich udział uczniowie klasy gimnazjalnej w Ostrowitem. Była także mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Wczoraj (05.06) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie na zaproszenie przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Ostrowitem gościli na plenerowych zajęciach uczniów klasy gimnazjalnej, które odbywały się nad jeziorem w Brzuzem. Była to okazja do rozmów na temat odpowiedzialności prawej nieletnich, ale także do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.

 

Policjantka wyjaśniła, że sprawy nieletnich rozstrzyga sąd rodzinny i przedstawiła katalog kar, jakimi może zostać ukarany młody człowiek za nieprzestrzeganie prawa. Omówiła również konsekwencje prawne za łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zaznaczyła, że tzw. dopalacze znajdujące się w załączniku wspomnianej ustawy są traktowane jak narkotyki i w związku z tym są prawie zakazane. Ponadto przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska