Rypińscy wodniacy już rozpoczęli patrole na jeziorach - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Rypińscy wodniacy już rozpoczęli patrole na jeziorach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie już rozpoczęli służby na wodach powiatu rypińskiego przy wykorzystaniu łodzi motorowej. Celem ich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym, ale także reagowanie na wszelkiego rodzaju przestępstwa oraz wykroczenia.

Policyjni wodniacy już rozpoczęli patrolować akweny na terenie powiatu rypińskiego, zarówno te strzeżone jak i niestrzeżone. Jak co roku będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Naszych wodniaków będzie można spotkać na akwenach powiatu rypińskiego, ale także na jeziorze urszulewskim, które znajduje się na terenie dwóch powiatów w różnych województwach. Stąd też na podstawie porozumienia komendantów rypińskiej oraz sierpeckiej jednostki będzie możliwość patrolowania całego jeziora przez policjantów obydwu komend.

Działania policjantów są ukierunkowane również na reagowanie na wszelkiego rodzaju przestępstwa oraz wykroczenia, a przede wszystkim na eliminowanie użytkowników sprzętu pływającego, będących pod wpływem alkoholu.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska