Spotkanie dzieci z policjantami - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Spotkanie dzieci z policjantami

Data publikacji 05.06.2018

Policjanci z Rypina zostali zaproszeni na festyn zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Starorypinie Rządowym. Była to okazja do spotkania się z najmłodszymi, aby po raz kolejny wyczulić ich na różne zagrożenia podczas zbliżających się wakacji. Policjanci rozdawali odblaski oraz opowiadali o swojej pracy.

Wczoraj (04.06) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie gościli na dniu dziecka zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Starorypinie Rządowym. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla dzieci był także czas na ważne rozmowy.

Policjanci w formie quizu przypomnieli przepisy ruchu drogowego, a za prawidłowe odpowiedzi wręczali opaski odblaskowe. Przy użyciu tuby zaprezentowali, jak wygląda osoba która posiada element odblaskowy, a jak wygląda bez. Była także mowa o bezpiecznym zachowaniu podczas zbliżających się wakacji. Policjanci zachęcali, aby do kąpieli wybierać tylko strzeżone kąpieliska. Mówili na co zwracać uwagę, przebywając samemu w domu oraz na placu zabaw.

Dzieci z uwagą słuchały wszystkich rad i zadawały mnóstwo pytań. Na koniec mogły wsiąść do radiowozu i włączyć sygnały. 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska