Przedwakacyjne spotkania z policjantami - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Przedwakacyjne spotkania z policjantami

Data publikacji 05.06.2018

Dzielnicowi rypińskiej jednostki spotkali się z dziećmi z gminy Rogowo. Tematem spotkań było bezpieczeństwo najmłodszych podczas zbliżających się wakacji. Tej bardzo ważnej prelekcji wysłuchali uczniowie Szkół Podstawowych w Pręczkach i Nadrożu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie spotykają się z najmłodszymi aby przypomnieć im o ważnych dla ich bezpieczeństwa zasadach podczas zbliżających się wakacji.

Wczoraj (04.06) policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nadrożu, a w sobotę (02.06) dzieci w Pręczkach. Podczas tych spotkań przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego, ale nie tylko. Funkcjonariusze przestrzegali jak należy zachowywać się nad wodą, w domu i na placu zabaw, a także podczas prac polowych. Mundurowi uświadomili również uczniom, jak ważnym jest, aby być widocznym, gdy zapada zmrok, zwłaszcza poruszając się po drodze.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, miały mnóstwo pytań i wiele spostrzeżeń.  Na zakończenie mogły wejść do radiowozu i zobaczyć jakie jest jego wyposażenie. 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska