Podsumowanie długiego weekendu w powiecie rypińskim - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu w powiecie rypińskim

Data publikacji 04.06.2018

Pięć dni trwały policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy na drogach naszego powiatu. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Od środy (30.05) do niedzieli (3.06) trwały ogólnopolskie działania „Bezpieczny Weekend-Boże Ciało”. W naszym powiecie podczas tych pięciu dni nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało 83 policjantów prewencji.

 

Podczas działań policjanci w szczególności kontrolowali stan trzeźwości kierowców, dokonywali pomiaru prędkości, sprawdzali stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę również na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.

 

W naszym powiecie ten przedłużony weekend można zaliczyć do bezpiecznych. Odnotowaliśmy 7 niegroźnych kolizji drogowych, w których na szczęście żadna osoba nie doznała obrażeń. Nie obyło się jednak bez zatrzymań nietrzeźwych kierowców:

- w dniu 01 czerwca w miejscowości Długie 60-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego kierował rowerem po drodze publicznej mając w organizmie ponad promil alkoholu.

 - w dniu 02 czerwca w Skrwilnie  50-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego kierował rowerem mając w organizmie również ponad promil alkoholu. 

- w dniu 03 czerwca w miejscowości Szczawno 57-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego kierował rowerem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, oraz 34-letnia mieszkanka Rypina na terenie miasta kierowała audi mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska