Wakacje tuż tuż… warto porozmawiać o bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Wakacje tuż tuż… warto porozmawiać o bezpieczeństwie

Data publikacji 29.05.2018

Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi podopiecznymi spotkali się z przedszkolakami z Oddziału Przedszkolnego w Okalewie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Niespodzianką przygotowaną przez policjantów dla dzieci był pokaz tresury psów, który był dla nich największa atrakcją.

Rypińscy policjanci spotykają się z dziećmi, z którymi prowadzą edukacyjne rozmowy na temat bezpieczeństwa. W piątek (25.05) przewodnicy psów służbowych st. asp. Marcin Pankowski oraz sierż. szt. Sylwester Kowalski wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi odwiedzili przedszkolaków w Okalewie, gm. Skrwilno.

W trakcie spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, szczególnie podczas pobytu nad wodą oraz jak zachowywać się nie będąc pod opieką dorosłych. Policjanci przypomnieli również zasady ruchu drogowego.

Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja tresury psa służbowego. Policjanci opowiedzieli jak wygląda ich praca oraz pouczyli dzieci, jak powinny zachowywać się w kontakcie ze zwierzętami. Na zakończenie, funkcjonariusze rozdali dzieciom odblaski i przestrzegli, jak ważne jest ich używanie.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska