Czwarty sprawca rozboju trafił za kratki - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Czwarty sprawca rozboju trafił za kratki

Data publikacji 30.04.2018

31-latek, który brał udział w rozboju jako czwarty sprawca, trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: W sobotę (14.04.18) po godzinie 19-tej dyżurny policji został powiadomiony przez pokrzywdzonego, o tym, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Przybyli na miejsce policjanci natychmiast przystąpili do zbierania dowodów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Jak wynikało z ich ustaleń, dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do pomieszczenia firmy pokrzywdzonego i grożąc pozbawieniem życia pobili go, skrępowali ręce i nogi, a następnie ukradli pieniądze, biżuterię oraz dokumenty o łącznej wart. ponad 55 tyś. zł. Pierwsze zatrzymania policjanci przeprowadzili już w poniedziałek (16.04.18). To wtedy pod zarzutem dokonania rozboju do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców Rypina w wieku 29 i 30 lat. W czwartek (19.04.18) rypińscy kryminalni na terenie Torunia zatrzymali ich 35-letniego wspólnika.

Rypińscy policjanci cały czas pracując nad sprawą ustalili, że w rozboju brał udział jeszcze 31-letni mieszkaniec Torunia. W piątek (27.04.18) tamtejsi policjanci zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony do rypińskiej  jednostki.

Wczoraj (29.04.18) kryminalni doprowadzili podejrzanego do sądu. Ten przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował mężczyznę na trzy miesiące za współudział w rozboju. Grozi mu do 12  lat więzienia.

 

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska