Samoobsługowy alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Samoobsługowy alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie

Data publikacji 25.04.2018

Komenda Powiatowa Policji w Rypinie wzbogaciła się o samoobsługowy alkomat. Urządzenie zostało przekazane przez Burmistrza Miasta Rypin. Teraz można całodobowo i bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Te wsparcie włodarzy miasta ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku przez eliminowanie niebezpiecznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Dzisiaj (25.04.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie odbyło się przekazanie alkomatu. Sprzęt został zakupiony ze środków Urzędu Miasta Rypin i ma służyć społeczeństwu. Komendant mł. insp. Paweł Cichacki odebrał go z rąk Burmistrza Miasta Rypin Pawła Grzybowskiego.

Dzięki temu urządzeniu każdy zainteresowany kierowca, który przybędzie do budynku komendy będzie mógł całodobowo i bezpłatnie dokonać samodzielnie sprawdzenia swojego stanu trzeźwości. Mundurowi informują, że alkomat zainstalowany został w pomieszczeniu poczekalni komendy, a jego obsługa jest bardzo prosta.

Policjanci zachęcają, aby osoby, które mają wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości, zanim wsiądą za kierownice sprawdzili czy mogą już bezpiecznie podróżować.

Komendant, dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska