Włamywacze zatrzymani - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Włamywacze zatrzymani

Data publikacji 25.04.2018

Kryminalni ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w lutym włamali się do garaży w Ostrowitem, gm. Brzuze. Ich łupem padły głównie elektronarzędzia. Mimo, że sprawa była umorzona, policjanci teraz do niej wrócili. Zatrzymani to mieszkańcy Rypina w wieku 17, 18 i 21 lat. Grozi im do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (24.04.18) rypińscy kryminalni na podstawie uzyskanej informacji zatrzymali trzech mieszkańców Rypina w wieku 17, 18 i 21 lat  za to, że w lutym włamali się do garaży w Ostrowitem, gm. Brzuze. Mężczyźni wszystko sobie wcześniej zaplanowali, wspólnie udali się na teren działek, a następnie włamali się do dwóch garaży, skąd zabrali elektronarzędzia, wiatrówki  oraz inne rzeczy, które później planowali  spieniężyć. Sprawa ta była formalnie umorzona.

Teraz kryminalni podczas innych czynności ujawnili i rozpoznali rzeczy, które pochodziły z tych włamań i je zabezpieczyli. Dalsze przeszukania przeprowadzone w tej sprawie potwierdziły, że zatrzymani mężczyźni są sprawcami tego włamania. Policjanci znaleźli u nich bowiem dodatkowo m.in. wiatrówki, piłę spalinową, silnik spalinowy. Straty, które spowodowali to ponad 4.000 zł.

Jeszcze wczoraj (24.04.18) policjanci przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem zatrzymanym mężczyznom. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast zabezpieczone przez policjantów  przedmioty trafią do właścicieli.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska