Policyjne działania pod kryp. „Telefon” - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policyjne działania pod kryp. „Telefon”

Data publikacji 25.04.2018

Prowadzenie auta z telefonem w ręku może rodzić wiele niebezpieczeństw. Kierujący nie obserwuje tego, co wokół niego się dzieje, nie zachowuje ostrożności. Dlatego też rypińscy policjanci w ramach działań krajowych prowadzili działania pod krypt. „Telefon.” Celem ich było głównie ujawnianie kierujących korzystających z telefonów komórkowych podczas jazdy.

W myśl przepisów Prawa o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Dlatego też wczoraj (24.04) w godzinach 6.00-22.00 na terenie naszego powiatu rypińscy policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „Telefon”. Głównym celem działań było ujawnianie kierujących  korzystających z telefonów komórkowych.  Podczas tych działań policjanci skontrolowali 36 pojazdów, w wyniku czego ujawnili 29 naruszeń przepisów w ruchu drogowym, w tym 5 przypadki prowadzenia pojazdu i rozmowy przez telefon komórkowy. Wobec sprawców wykroczeń policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

Drodzy kierowcy pamiętajcie, że korzystanie z telefonu podczas jazdy, to nie tylko rozmowa, ale też wybieranie numerów, pisanie sms-ów, sprawdzanie portali społecznościowych itp. Osoby korzystające z telefonów komórkowych w czasie jazdy ryzykują utratą zdrowia i życia własnego, swoich bliskich, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Za używanie komórki za kierownicą grozi mandat w wysokości 200zł oraz 5 punktów karnych.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska