Dzielnicowi na spotkaniu z uczniami - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Dzielnicowi na spotkaniu z uczniami

Data publikacji 24.04.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie systematycznie prowadzą zajęcia profilaktyczne w szkołach ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Kowalkach.

Wczoraj (23.04.18) dzielnicowi st. asp. Artur Sugalski oraz sierż. sztab. Marcin Cieszyński z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kowalkach. Tematem spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drodze, upominali uczestników by bezwzględnie stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Była mowa m.in. o prawidłowym poruszaniu się po drodze, przechodzeniu przez jezdnię na druga stronę oraz o prawidłowym wyposażeniu roweru. Policjanci przestrzegali również dzieci przed kontaktami z obcymi osobami. Tym starszym policjanci dodatkowo zaprezentowali filmy pn. „Cyberprzemoc” oraz „Dopalacze i narkotyki” oraz omówili konsekwencje prawne wynikające z łamania przepisów karnych.

Na zakończenie policjanci rozdali dzieciom naklejki i opaski odblaskowe przypominając o obowiązku ich stosowania wynikającego z obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim dla ich własnego bezpieczeństwa.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska