Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Data publikacji 24.04.2018

Postawą godną naśladowania wykazał się pracownik jednego z zakładów, który zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę. O tym fakcie natychmiast powiadomił rypińskich policjantów. Kierowca dostawczego citroena miał blisko 2,5 promile alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (23.04.18) po godzinie 13-tej dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania nietrzeźwego kierującego przez pracownika jednego z zakładów na terenie powiatu rypińskiego. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów z „drogówki”. Jak wynikało z ustaleń, kierowca dostawczego citroena przyjechał z towarem na teren zakładu. Gdy wysiadł z pojazdu nie potrafił utrzymać się na nogach. Zgłaszający natychmiast zareagował, wspólnie z pracownikami ochrony uniemożliwili mu dalszą jazdę, gdyż mężczyzna stał się agresywny.

Policjanci wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Był nim 47-latek, a w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Został on zatrzymany  w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Dzisiaj (24.04.18) na podstawie zebranych dowodów usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Za to przestępstwo grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara pozbawienia wolności do lat 2.

Należy przy tym podkreślić, że po raz kolejny godna naśladowania obywatelska postawa przyczyniła się do wyeliminowania bezmyślnego kierowcy!  

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska