Policjanci wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policjanci wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę

Data publikacji 24.10.2019

Skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę forda zatrzymali policjanci ruchu drogowego. Mężczyzna nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, po pijanemu pędził w obszarze zabudowanym 117 km/h. Grozi mu więzienie oraz wysoka grzywna.

Wczoraj (23.10.19r) policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów w m. Radziki Duże, gm. Wąpielsk. Przed godzina 17-tą w obszarze zabudowanym zmierzyli prędkość jadącego forda. Urządzenie wskazało, że kierowca pojazdu porusza się z prędkością 117 km/h, tj. o 67 km/h za szybko.

Policjanci zatrzymali go do kontroli. Był nim 28-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Podczas rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjanta, kierowca forda miał bowiem w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policyjna kontrola wykazała ponadto, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu 2 lata więzienia oraz wysoka grzywna.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska