Obywatelskie zgłoszenie być może zapobiegło drogowej tragedii - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Obywatelskie zgłoszenie być może zapobiegło drogowej tragedii

Data publikacji 23.10.2019

Zgłoszenie o pijanej kobiecie, która na skuterze jedzie drogą publiczną, otrzymał dyżurny policji. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał 44-latkę, która miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu oraz sądowy zakaz kierowania. Grozi jej do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (22.10.19r) około godz. 16-tej dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie Stępowo-Rypin jedzie skuterem kobieta, która może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce udali się policjanci ogniwa patrolowo-interweniującego, którzy w m. Linne zauważyli taką kobietę i ją zatrzymali. Była nią 44-letnia mieszkanka powiatu rypińskiego.

Podczas przeprowadzonej kontroli policjanci ustalili, że faktycznie jest pijana. Urządzenie do badania stanu trzeźwości, wykazało w jej organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że kobieta ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wydał rypiński sąd obowiązujący od lutego 2019 roku na okres trzech lat.

Teraz 44-latka ponownie stanie przed sądem, grozi jej do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

To kolejny taki przypadek, kiedy obywatele reagują na zachowania niebezpieczne i niezgodne z prawem. Niewykluczone, że dzięki takiej postawie nie doszło do kolejnej drogowej tragedii.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska